Twoja sylwetka

    Pierwsze próby samodzielnego szycia kryją wiele niespodzianek, w rezultacie mogą wywoływać rozczarowanie i zniechęcenie. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z ogromnej zależności tych niepowodzeń od nieznajomości budowy wasnej figury! Nie można np. posługiwać się formą, której miary obwodu gorsu nie pokrywają się z naszym obwodem, ponieważ w dalszych miarach wystąpią ogromne dysproporcje.

    W figurach proporcjonalnych podział wzrostu na 8 części wytycza określone punkty, np. długość od talii do ziemi wynosi 5/8 wzrostu. 

 

 

 

Figurę o budowie normalnej (prawidłowej) określamy jako proporcjonalną. Ma ona jednakowe wymiary szerokości przodu i szerokosci pleców. Jeśli osobę o takiej budowie postawimy przy ścianie, to odległość od 7 kręgu szyi do ściany będzie taka sama jak odległość od ściany do przegięcia talii.  

Sylwetka pochyła charakteryzuje sie tym, że szerokość pleców jest większa od szerokości przodu, a odległość 7 kręgu od ściany jest większa o 2-3cm niż odległość od przegięcia na linii pasa.

Sylwetka sprężysta  ma zazwyczaj bardziej rozbudowaną klatkę piersiową, a odległość od 7 kręgu do prostopadłej jest mniejsza od odległości prostopadłej do przegięcia na linii talii.

 

Możliwe odchylenia w budowie naszej sylwetki:

 - otyłość lub szczupłość

 - wysoki lub niski wzrost

 - zbyt długa lub krótka talia

 - klatka piersiowa wysoka, normalna lub płaska

 - plecy wypukłe szerokie lub wąskie

 - brzuch płaski, wypukły lub zapadnięty

 - talia zbyt wcięta lub za mało wcięta

 - szyja cienka i długa lub gruba i krótka

 - nogi w kształcie O lub X

 - biodra wypukłe lub płaskie

 - ramiona wysokie, spadziste, skierowane do tyłu lub przodu

 

Wszystko to sprowadza się do jednego wniosku:

 Formy wykonane według wymiarów jednej figury, nie bądą właściwe dla innej.

 

 

 

© 2008 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode